KORÁBBI VERSENYEK GYŐZTESEI

Büszkék vagyunk arra, hogy 1998 óta a Simándy József Nemzetközi Énekverseny Magyarország és a Kárpát-medence egyik legjelentősebb énekversenyévé fejlődött és elévülhetetlen érdemeket szerzett nemzeti értékeink felfedezésében, támogatásában és megőrzésében.

A versenyen mindezidáig díjat nyert énekestehetségek nem tiszavirágéletű sztárocskák, hanem mára a magyar énekeskultúra alakítói. Munkájukkal és művészi pályafutásukkal bizonyítottan a magyar nemzeti értékek gyarapítói, nemzetközi viszonylatban a magyar kultúra nagykövetei.

Fontos kulturális küldetést is teljesít a verseny, hiszen Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház főigazgatójának szavaival élve jövőgömbbe tekinthet Szegeden az opera iránt érdeklődő ember, hiszen „felvonul ilyenkor a következő évtized operaházi énekes belépőgárdája”.

2018

I. KORCSOPORT

1. díj:  Papp Viktor (Magyarország)

2. díj: Szenthelyi Krisztián (Magyarország)

3. díj:  Zajkás Boldizsár (Magyarország)

 Különdíjasok: Halász Gergely  (Magyarország),  Jaksic, Vladimir  (Szerbia)

II. KORCSOPORT

1. díj: Bilić, Josipa (Horvátország)

2. díj: Kiss Judit Anna (Magyarország)

3. díj: Pánczél Klaudia és Koncz Regina (Magyarország)

Különdíjasok: Mányoki-Kántor BenceErdős RóbertEndrész Ferenc  Erndt-Sallerbec Vivien (Magyarország), Sykora, Miroslav (Szlovákia), Jóhannson, Aron Ottó (Izland)

III. KORCSOPORT

1. díj: Ninh Duc Hoang Long  (Vietnam)

1. díj: Antonia Dunjko (Horvátország)

3. díj: Banai Sára (Magyarország)

Különdíjasok: Ferenczi OrsolyaHajdú ZsuzsaBódi Zsófia, Kádár Viktória, Molnár Tímea , Fülep Máté (Magyarország), Flamová, Pavla (Csehország)

2016

I. KORCSOPORT

1. díj:  Ninh Duc Hoang Long (Vietnam)

2. díj: Theodora Raftis (Ciprus)

3. díj:  Kiss Diána (Magyarország)

Simándy József Különdíj: Hagen Orsolya (Magyarország)

II. KORCSOPORT

Simándy József Nagydíj: Hanczár György (Magyarország)

1. díj: Baracskai Judit és Kovács Éva  (Magyarország)

2. díj: EgyedApollónia és Rendes Ágnes (Magyarország)

3. díj: Bódi Zsófia és Vámosi Katalin(Magyarország)

2013

I. KORCSOPORT

1.díj: Ódor Botond

2. díj: Ekanem  Emota Bálint

3. díj:  Brezanóczy János Attila

Különdíjasok: Szegedi Benjámin, Szűcs Attila, Kiss Judit Anna, Nagyová Anita

II. KORCSOPORT

1. díj:  Kálnay Zsófia

2. díj:  Horti Lilla

3. díj:  Jánoshegyi  Anna és Pataki Bence

Különdíjasok: Breinich Beáta és Finta Diána

III. KORCSOPORT

1. díj:  Heiter Melinda

2. díj:  Najbauer Lóránt és Nánási Helga

3. díj:  Tímár Kinga és Boncsér Gergely

Különdíjasok: Bordás Mária, Sipos Marianna, Rendes Ágnes és Harsányi Tamás

2011

I. KORCSOPORT

1.díj:   Foki Dániel (Magyarország)

2. díj: Horti Lilla (Magyarország)

3. díj: Melinda Kiss (Magyarország)

II. KORCSOPORT

1. díj:  Szemere Zita (Magyarország)

2. díj: Gabriela Balgová (Szlovákia)

3. díj:  Kiss András (Magyarország)

III. KORCSOPORT

1. díj:  Borsos Edith (Románia)

2. díj: Kutasi Judit (Románia)

3. díj: Diana Schnürpel (Oroszország)

Amarilli-díj: Marcello Nardis (Olaszország)

2008

I. KORCSOPORT

1. díj:  Vörös Szilvia (Magyarország)

2. díj: András Kiss (Magyarország)

3. díj: Gulyás Anna (Szlovákia)

II. KORCSOPORT

1.díj:  Mariann Szivkova (Ukrajna )

2. díj:  Renata Horák (Szerbia)

3. díj:  Bobanj Rebeka (Szerbia)

III.KORCSOPORT

1. díj:  Rőser Orsolya (Románia)

2. díj: Szegedi Csaba  (Magyarország)

3. díj:  Marysol Shalit (Svájc) és  Ye Wen (Kína)

Amarilli-díj: Balczó Péter (Magyarország)

2006

I. KORCSOPORT

1. díj:  Gábor Zsolt

2. díj: Hajdú Veronika

3. díj: Simon Brigitta

II. KORCSOPORT

1. díj: Haja Zsolt

2. díj: Fodor Bernadett

3. díj: Bodnár Szabolcs

III. KORCSOPORT

 1. díj:  Kun Ágnes Anna

2. díj: Rácz Rita

3. díj:  Geiger Lajos

A Szegedi Operabarátok Különdíja: Nánási Helga és Szabó Olga

2004

I. KORCSOPORT

1. díj: Pasztircsák Polina

2. díj: Benke József

3. díj: Szigetvári Dávid

Különdíjasok: Mendeczi Román és Hajdu Veronika

II. KORCSOPORT

1.díj: Cser Krisztián

2. díj:  Ducza Nóra

3. díj: Rácz Rita

Különdíj: Bányai Júlia

III. KORCSOPORT

1.díj: Rest Anett

2. díj: Cseh Antal

3. díj: Tóth Zsuzsanna

2002

I. KORCSOPORT

1. díj: Hegyi Barnabás

2. díj: Mészáros János Elek

3. díj: Balog Tímea

Különdíjasok: Mikecz Kornél és Párizs Judit

II. KORCSOPORT

1. díj:  Jobbágy Anett

2. díj: Érsek Dóra

3. díj: Dulics Tímea

Különdíj: Töreki Katalin

III. KORCSOPORT

1. díj: Brickner Szabolcs

2. díj: Bretz Gábor

3. díj: Dónusz Katalin

Különdíjasok: Dobi-Kiss Veronika, Kazár Ticiana és Sáfár Orsolya

2000

I. KORCSOPORT

1. díj: Halmos Eszter

2. díj: Tóth Melinda

3. díj: Pintér Edina

Különdíj: Dezső Gabriella

II. KORCSOPORT

1. díj: Kazár Ticiana

2. díj: Nagy Krisztina

3. díj:  Nagy Gabriella

Különdíj: Kazár Ticiana

III. KORCSOPORT

1. díj: Rálik Szilvia

2. díj: Szabó Veronika

3. díj: Fodor Gabriella

Különdíj: Szabó Veronika

1998

I. KORCSOPORT

1. díj:  Polyák Valéria

2. díj: Sáfár Orsolya

3. díj: Szabó Veronika

II. KORCSOPORT

1. díj: Schöck Atala

2. díj: Kátai Natasa

3. díj: Müller Beáta

Amarilli – díj:  Kátai Natasa

III. KORCSOPORT

1. díj: Darázs Renáta

2. díj:  Wierdl Eszter

3. díj: Gál Erika

Amarilli – díj: Vojtkó Ágnes